Niedaleko Warszawy leży zabytkowy XVIII-wieczny kompleks pałacowo-parkowy należący do Polskiej Akademii Nauk. Dojazd drogą ekspresową do tego wyjątkowego miejsca trwa zaledwie 25 minut. Mowa o Pałacu w Jabłonnie. Właśnie tam, już 31 marca o godzinie 16:00, odbędzie się nasz koncert.


W epoce napoleońskiej Jabłonna należała do księcia Józefa Poniatowskiego, a potem – do 1944 roku – do rodziny Potockich. Po wojnie Pałac przeszedł na własność Skarbu Państwa. Odrestaurowany i wyposażony w zabytkowe meble i obrazy został przekazany wraz z parkiem Polskiej Akademii Nauk. Dziś jest ośrodkiem hotelowo-konferencyjnym. Jest jednym z ulubionych miejsc zawierania związków małżeńskich przez młodych warszawiaków.

Koncertu posłuchacie Państwo w Sali Balowej Pałacu. Po koncercie zachęcamy do spaceru po parku krajobrazowym utrzymanym w stylu angielskim. Odnajdą tam Państwo ukryte ślady historii: oranżerię, łuk triumfalny oraz altanę chińską. Na miłośników przyrody czeka ścieżka krajoznawcza z 54 wiekowymi drzewami – pomnikami przyrody.